Każdy z nas przynajmniej raz w życiu musiał ( lub wkrótce będzie musiał) przygotować CV, żeby znaleźć pracę. Wiele osób szuka informacji jak powinno wyglądać profesjonalne CV. Inni z kolei przygotowują dokument tak jak im się wydaje, że powinien wyglądać. W ostatnim czasie coraz bardziej popularne staje się korzystanie z usług ekspertów, którzy oferują pisanie CV na zamówienie. Są to osoby z doświadczeniem zawodowym najczęściej jako rekrutrzy i doskonale zdają sobie sprawę z tego, co powinno znaleźć się w CV, żeby zainteresowało pracodawcę. Korzystanie z tego typu usług może mieć zarówno wady jak i zalety.

CV na zamówienie na co zwrócić uwagę

Przede wszystkim zwróć uwagę na to czy osoba, z której usług chcesz skorzystać ma wiedzę jak powinno wyglądać profesjonalne CV. Powinna zapalić Ci się lampka, jeżeli osoba, która przygotowuje CV nie chce w ogóle z Tobą porozmawiać. Żeby napisać dopasowane CV powinien być wywiad nt. Twojej kariery zawodowej, wykształcenia, planów na przyszłość, umiejętności, mocnych stron czy zainteresowań. Jeżeli takiej rozmowy nie ma – lepiej wycofaj się, póki jeszcze możesz.

CV to Twoja wizytówka i powinna być ona dopracowana do perfekcji. Curriculum Vitae musi zawsze być dopasowane do oferty pracy, która Cię interesuje. Jeżeli zdecydowałeś się na pisanie CV na zamówienie, a otrzymałeś dokument, gdzie informacje, które przekazałeś są „przekopiowane” i wklejone do popularnych szablonów, to chyba nie o to chodziło?

Trafiła się okazja i znalazłeś ofertę za 20 zł? Obawiam się, że nie otrzymasz dobrego CV za taką cenę. Wiedza kosztuje, dlatego jeżeli decydujesz się na napisanie CV przez inną osobę, nie oszczędzaj.

Szablony CV

Czy uważasz, że szablony CV są dobre? Ja też nie. Korzystając z popularnych szablonów, Twoje CV nie wyróżni się na tle konkurencji, dlatego ja nigdy nie stosuję szablonów, które są dostępne w Internecie. Każde CV, które przygotowuję ma indywidulany wzór. Pisząc CV skupiam się na tym co najważniejsze, skupiam się na konkretach. Używając szablonów, które są dostępne online, nie zaimponujesz pracodawcy, dlatego jeżeli zapłaciłeś komuś za napisanie CV, a otrzymujesz dokument taki jak wszystkie inne. Lepiej nie wysyłaj go do potencjalnych pracodawców, bo stracisz swoją szansę na zrobienie dobrego pierwszego wrażenia.

CV bez doświadczenia na zamówienie

Pisanie CV na zamówienie to lepsze wyjście dla osób, którym zależy na zdobyciu pierwszej pracy. Z doświadczenia wiem, że często młodzi ludzie nie wiedzą co mają napisać w CV, ponieważ nie mają doświadczenia zawodowego. Eksperci wiedzą, co powinno się w nim znaleźć, żeby zdobyć pierwszą pracę, która będzie dawała satysfakcję. W takim przypadku pomoc może być nieoceniona. A jak jest u Ciebie? Szukasz pierwszej pracy i nie wiesz co napisać w CV? Przydałaby się pomoc? Spokojnie! Pomogę Ci, wystarczy, że do mnie napiszesz.

Pisanie CV nie jest takie łatwe, jakby się wydawało. Nieraz lepiej poprosić o pomoc specjalistę i mieć pewność, że wszystko będzie napisane i dopięte na ostatni guzik. Jeżeli to jest moment, kiedy chcesz rozpocząć poszukiwania pracy, a nie masz jeszcze CV, skontaktuj się ze mną, razem przygotujemy Twoje nowe, profesjonalne CV 😊