Sukcesy w CV

Nie chwal się, bo to nie ładnie – ile razy w swoim dzieciństwie to słyszałeś? Od zawsze słyszeliśmy, żeby nie mówić o swoich sukcesach, nikt nas nie uczył jak mówić o sobie i o swoich osiągnięciach. Dlatego tak wiele osób ma też problem z tym, żeby określić swoje sukcesy w CV.

Twoje osiągnięcia

W CV warto pochwalić się swoimi sukcesami, szczególne że masz tylko chwilę na to, żeby zainteresować sobą pracodawcę.

Zrób listę wszystkich osiągnięć jakie przychodzą Ci do głowy z każdego miejsca pracy. Przygotowując CV będzie Ci łatwiej wybrać te, które najlepiej będą pasować pod kątem stanowiska, na które chcesz aplikować. Wpisując sukcesy w CV, dasz znać pracodawcy, że umiesz wykorzystać swoje umiejętności, żeby zyskać korzyści dla firmy – a to duża zaleta. Nie wpisuj kilkunastu osiągnięć przy każdym stanowisku – wybierz kilka najważniejszych sukcesów.

Osiągnięcia zawodowe w CV

Większość kandydatów wpisuje do CV, podstawowe informacje czyli doświadczenie zawodowe, wykształcenie i umiejętności, zapominając o tym, że zamieszczając dodatkowe informacje masz szansę wyróżnić się spośród innych kandydatów. Takimi dodatkowymi informacjami mogą być właśnie osiągnięcia zawodowe, ale też profil zawodowy, w którym zamieścisz najważniejsze informacje o sobie, czyli też swoje sukcesy.

Sukcesy w CV najczęściej zamieszcza się pod obowiązkami w danej firmie, ale możesz zrobić też oddzielną sekcję, w której wypunktujesz te najważniejsze informacje.

O jakich sukcesach powinieneś napisać?

Przede wszystkim sugeruj się stanowiskiem i branżą, w której chcesz pracować. Jeżeli jest to możliwe posługuj się liczbami i procentami. Pisz konkretnie.

Przykład:

  • Zwiększenie sprzedaży w 2020 roku o 15% w stosunku do 2019 roku.
  • Wdrożenie nowego systemu ERP, który skrócił czas przygotowywania raportów o 35%.
  • W 2019 i 2020 roku zdobyłem tytuł Najlepszego handlowca w firmie w danym roku.
  • Awans na stanowisko menadżerskie po roku pracy.

 

A o jakich lepiej nie pisać?

Nie pisz o osiągnięciach, które nie będą mieć żadnego znaczenia z perspektywy stanowiska, na które aplikujesz np. o ile nie chcesz pracować jako trener personalny na siłowni, a chcesz być księgowym, to nie podawaj przykładu udziału w Runmagedonie (oczywiście zgadzam się, że to jest ogromny sukces prywatny 🙂 ).

Generalnie unikaj podawania sukcesów prywatnych – skup się na tych zawodowych.

Wskazówki o czym jeszcze warto pamiętać pisząc sukcesy w CV

Pisząc o sukcesach w CV, pamiętaj, żeby skupić się informacjach, takich jak:

  • zwiększenie przychodu  firmy,
  • zdobycie nowych Klientów,
  • oszczędność czasu i pieniędzy firmy,
  • otrzymanie awansu,
  • wdrożenie usprawnień,
  • zdobycie nagrody w pracy.

 

Jeżeli chcesz napisać nowe CV, ale nie masz pomysłu jakie sukcesy w CV zamieścić, pomogę Ci. Napiszemy nowe CV, które będzie oparte o Twoje mocne strony i kompetencje -> sprawdź: pisanie CV na zamówienie.

Miłego dnia,
Marta

Zostaw swój komentarz