Kim jest Doradca Zawodowy

Każdy na pewno nie raz słyszał o Doradcy Zawodowym. Wiele osób sceptycznie podchodzi do rozmowy z obcą osobą o swojej karierze, bo w czym ona może nam pomóc? Co ona wie o nas, czego my nie wiemy? Czy zastanawiałeś się kiedyś kim tak naprawdę jest ten doradca zawodowy? Często słyszy się, że trzeba się umówić z doradcą, kiedy chce się zmienić pracę i dobrze przygotować się do tego procesu. Czy kiedykolwiek myślałeś o tym, w czym może Ci pomóc i dlaczego warto się do niego wybrać?  Po co w ogóle korzystać z usług doradcy kariery?

Czy to doradca zawodowy Warszawa, Kraków czy Wrocław, ta osoba przede wszystkim zbada Twoje predyspozycje zawodowe i pomoże wybrać najlepszą ścieżkę zawodową dla Ciebie. Pomoże odkryć Twoje talenty, mocne strony i wskaże w jakim kierunku powinieneś się rozwijać. Doradztwo zawodowe to też pomoc w napisaniu CV, przygotowaniu się do zmiany pracy oraz do rozmowy kwalifikacyjnej. A co jeżeli jesteś uczniem/przyszłym studentem? Dobry doradca zawodowy wesprze Cię też w wyborze odpowiedniej szkoły, uczelni czy kursów. Bez niepotrzebnego stresu i z pewnością siebie wejdziesz w kolejny rozdział swojego życia.

Stacjonarny Doradca Zawodowy – jak go znaleźć

Chcesz znaleźć doradcę zawodowego w swoim mieście? Poszukaj informacji w Internecie. Sprawdź ofertę wybranej osoby i zdecyduj, czy faktycznie to Ci odpowiada. Najłatwiejszym sposobem będzie wpisanie frazy w przeglądarce np. doradca zawodowy Kraków, doradca zawodowy Wrocław, czy jakiekolwiek inne miasto. Jeżeli pochodzisz z niewielkiej miejscowości, staraj się szukać doradcy w większym mieście najbliżej Twojego miejsca zamieszkania. Chcesz umówić się na sesję, ale nie wiesz ile to kosztuje? Możesz napisać w wyszukiwarce np. doradca zawodowy warszawa cena, i wszystko stanie się jasne. Porównaj usługi i ceny. Żeby było łatwiej – mój cennik znajdziesz TUTAJ 😊.

Doradca zawodowy online

Często doradcy zawodowi pracują online. Co to znaczy? Nie trzeba już umawiać się na bezpośrednie spotkanie w konkretnym miejscu i tracić czas na dojazd. Teraz praktycznie każdy ma Internet i dzięki temu można spotykać się z najlepszymi doradcami bez wychodzenia z domu – ja też tak pracuję, więc jeżeli mieszkasz daleko ode mnie, nie ma problemu, żeby się ze mną umówić 😊 Mieszkasz nad morzem, a zainteresował Cię doradca zawodowy w stolicy? Nie musisz przyjeżdżać do Warszawy, żeby odbyć sesję. Teraz wszystko znajdziesz online – idź z duchem czasu. Wystarczy komputer, dostęp do Internetu i jakieś zaciszne miejsce, gdzie nikt nie będzie Ci przeszkadzał.

Doradztwo zawodowe dla młodzieży

W każdej szkole jest doradca zawodowy, który powinien wspierać młode osoby w odnalezieniu się na rynku pracy. Nie zawsze są to jednak osoby, które wykonują ten zawód z pasją. Bardzo często słyszę od młodzieży, że te zajęcia były tylko stratą czasu. To powinna być jedna z ważniejszych lekcji, w końcu każdy kiedyś będzie pracował.

Jak uczeń ma napisać swoje CV bez doświadczenia, jeżeli na zajęciach ćwiczone było przede wszystkim pisanie CV dla wymyślonej osoby z doświadczeniem?

Jak przygotować się do spotkania z rekruterem, jeżeli na zajęciach nie były omawiane żadne pytania jakie mogą pojawić się podczas rekrutacji?

Uwielbiam pracować z młodzieżą. Lubię widzieć i słyszeć szczęście ze znalezienia pierwszej wymarzonej pracy, dlatego na przygotowanie osób, które wkraczają na rynek pracy zwracam szczególną uwagę. Młodzież większość swojego życia przeniosła do świata online, dlatego doradca zawodowy też powinien się do tego dostosować.

Kto może skorzystać z doradztwa zawodowego

Z doradztwa zawodowego może skorzystać tak naprawdę każdy. Doradcy karier mają również swoje specjalizacje, więc od tego w jakiej sytuacji jesteś będzie zależeć jaką pomoc otrzymasz. Rodzaje doradztwa zawodowego są dla np.:

  1. dzieci,
  2. młodzieży,
  3. osób, które chcą zmienić pracę,
  4. bezrobotnych,
  5. matek wracających na rynek pracy,
  6. niepełnosprawnych,
  7. osób 50+.

W jaki sposób pomaga Doradca zawodowy

Rynek pracy zmienia się z każdym rokiem. Raz jest tzw. rynek pracodawcy, a raz pracownika (oczywiście to też zależy od branży). Powstają nowe zawody, inne przestają istnieć. Dzieje się wiele rzeczy, dlatego doradca zawodowy online bądź stacjonarny musi pomóc Ci odnaleźć się w tym świecie. Testy osobowości czy predyspozycji zawodowych to niemal konieczność. Filmiki instruktażowe czy odgrywanie scenek z rozmów o pracę to narzędzia wykorzystywane przeze mnie, ale też coraz częściej spotykane formy pracy wśród innych doradców.

W czym jeszcze ja Ci pomogę? Rozwój mocnych stron, odkrywanie talentów, przygotowywanie się do szukania pracy i przede wszystkim pewność siebie na rozmowie o pracę. Doradztwo kariery wiąże się z dopasowaniem danej osoby do rynku pracy najlepiej jak to możliwe. Brane są pod uwagę możliwości psychofizyczne oraz sytuację życiową respondenta. Doradca robi wywiad z klientem na temat wykształcenia, kariery zawodowej, zainteresowań, umiejętności i ew. dalszych planów. Dzięki temu można zaplanować dalszą pracę i pomóc w znalezieniu wymarzonej pracy każdej osobie.

Jak ja pracuję?

O wielu rzeczach napisałam wyżej, ale to co powinieneś przede wszystkim wiedzieć to to, że ja nie oceniam. Jestem po to, żeby Ci pomóc, bo wiem jak to zrobić i lubię to robić. Moje usługi dostosowuję zawsze do konkretnej osoby. Żadna sesja nie wygląda tak samo, chociaż działam na takich samych elementach. Ja przede wszystkim słucham, bo to Ty jesteś najważniejszy. Co otrzymasz ode mnie? Dam Ci dużą dawkę wiedzy i energii! Będziesz zmotywowany do działania i do zadbania o swoją karierę zawodową. Pomogę ogarnąć Twoje CV i przygotuję Cię do rozmowy o wymarzoną pracę.

Lubię konkrety, dlatego nie będzie żadnego lania wody, będziemy opracowywać plan działania, oparty na faktach. Stawiam na dobre relacje, ale musisz być przygotowany też na konstruktywną krytykę. Jestem elastyczna, dlatego możemy umówić się na spotkanie online jak i f2f. Jestem mobilna, więc to nie problem, żeby przejechać kilkaset kilometrów do Ciebie. Oczekuję od Ciebie szczerości i chęci do pracy. Pamiętaj, że to Twój sukces zawodowy jest w Twoich rękach!

Chcesz wiedzieć więcej jak pracuję? Skorzystaj z moich usług 😊 Nie jesteś pewien czy jestem odpowiednią osobą? Skontaktuj się ze mną, umówimy się na rozmowę i wtedy wszystko ustalimy – rozwieję Twoje wątpliwości 😊

Miłego dnia,

Marta

Zostaw swój komentarz